Ako sa zbaviť parazitov gastrointestinálneho traktu

Oslobodenie od červov - nesmierne dôležitý postup, ktorý je často prehliadaná, mnoho majiteľov. Najbežnejším parazitom psov - škrkavka Ascaris. Čo je obzvlášť nebezpečná - to červ môže byť prenosná na ľudí prostredníctvom svojich lepkavých vajec hodený z čriev postihnutých psov. Vajcia neskôr vyliahnu larvy, ktoré sú rozosiate po celom ľudskom tele, čo spôsobuje celý rad nepríjemných príznakov.

Zvlášť ohrození nákazou črevnej červy sú vystavené malé šteňatá a suky pri pôrode a dojčiace mláďat. Aby sa zabránilo infekcii červami detí i dospelých by mali dodržiavať základné hygienické pravidlá: oddelené riad na jedenie a pitie u psa, umývanie rúk mydlom po kontakte so zvieracími výkalmi a čistenie a utieranie podlahy pomocou niektorých dezinfekčných prostriedkov. Napríklad som utrieť podlahu s vodou "Domestos" rozpusteného liečiva v ňom. Hoci to je všeobecne veril, že užívanie liekov obsahujúcich bielidlo, nemôže, pretože čpavok pripomína šteňa zápach moču a provokuje ho uvoľniť močový mechúr, som si nevšimol, že môj pes je šteňa močil kdekoľvek v byte, kde sa premýva by takýto kompozície. Všeobecne platí, že si vyberiete sami, s pomocou lieku robiť mokré čistenie. Osobne som zvolil túto drogu nepáchne, rovnako ako dezinfekčný prostriedok.

V každom veterinárnej farmáciu ponúka výber z rôznych protihlístových činidiel vo forme tabliet alebo suspenzií. Podľa môjho názoru, ako sa zbaviť červov šteniat sú najlepšie odpruženie. Sú to príjemná chuť (samozrejme, pre šteňatá), pomocou špeciálnej dávkovacej striekačky sa ľahko vloží do úst domáceho maznáčika. Každý liek sa podáva s prihliadnutím k hmotnosti sobaki- zdvihnúť dávku je veľmi jednoduché, ak viete, hmotnosť šteňaťa, a to aj orientačné.

pásomnice sú extrémne zriedkavé, a nie sú tak nebezpečné, ale to platí aj pre nich a ďalšie nebezpečné šnekovým Echinococcus, ale riskujú nakazenie len psy, kŕmenie na surových vnútornostiach oviec, ošípaných a hovädzieho dobytka, ktoré sú medzihostiteľ of Echinococcus. Typicky, také choroby postihujú psy v oblastiach intenzívneho chovu zvierat, ako je napríklad na Kaukaze a v Strednej Ázii. Likvidovať také červami úplnému vylúčeniu zo stravy psov surového vnútorností a užívanie drog pásomnice.



Psy tiež distribuovaný uhorka pásomnice, infekcia, ktorá sa vyskytuje po požití blchy. Ak k tomu dôjde u psov pri poruchách trávenia, oslabené chuti do jedla alebo naopak žravosť, a niekedy aj hnačka a vracanie.

Pre liečenie predpísané lieky pôsobiace na pásomnice. Tam sú tiež lieky, ktoré sú vytláčané s rovnakou účinnosťou ako opasky a škrkavky.

Vypudenie červov by mali byť vykonávané priebežne, v intervaloch troch mesiacov. Nezabudnite, že ľudia v kontakte so zvieratami, ako je to nutné vykonať vypudenie červov, aj keď sa budete riadiť všetky pravidlá hygieny. Ak si vyzdvihnúť šteňa na chate v lete, budete musieť tiež držať seba a svoj postup v záujmovom červy vyhostenia po príchode domov.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

Otázky vet Hlodavce Zdravie a starostlivosť Mačky Užitočné vedieť Papagáje Vtáctvo Ryby Psy Farma Škrečky Exotický Rôzne