Psychológie a správanie mačiek


Študovať psychológiu mačky, človek zistí, úžasný svet plný krutosti a nehy, pokoja a násilné vášne, trikov a odzbrojujúci úprimnosťou. Podivné správanie mačiek, jeho kontroverzné povahe a nelogických rozhodnutí často umiestni majiteľ v mŕtvom bode. Ako pochopiť, čo poháňa akcie mladých lovcov, ktorí sa podarilo skrotiť človeka?

Pomer mačiek na ľudí, zvieratá a na svete je daná mnohými faktormi, ktoré formujú znak pitomitsy. Všetci sú v rôznej miere ovplyvniť voľbu, ktorá robí mačka v každej situácii. Nemôžeme povedať, že správanie domácich mačiek závisí do značnej miery na vzdelanie či dedičské obdržal životné skúsenosti či momentálnej nálady - všetko, čo je dôležité.

I - mačka!


Väčšina majiteľov zvážiť miláčikov člena rodiny, alebo dokonca niekoho ako deti, hovoriť s mačkami, keď hovoril s malým dieťaťom. Avšak, psychológie správania mačiek je úplne odlišný od podstaty a prirodzenosti človeka. Čím rýchlejšie Majiteľ akceptuje skutočnosť, že mačka - mačka, tým skôr začne pochopiť ich pitomitsy a naučiť sa predvídať jeho akcií. Špecifiká správanie mačky - ich povaha a neoddeliteľnou súčasťou ich sveta. Strange vyžadujú holubica neletel, a ako podivné dúfať, že mačka už nebude mačka jednoducho preto, že ho vzal do domu.


Takže, čo je trochu nevypočítateľný tvor? Po prvé, je to pravda, dravec, ktorý do značnej miery určuje typické denné mačacie správanie. Ako dravec, mačka je na vrchole potravinového reťazca: to nebol sledovaný s cieľom na večeru, a ona zdieľa všetky obete a súperi, ktorí môžu priniesť veľa problémov. Zrazu, mačka agresívne správanie voči cudzím ľuďom je často spojená s touto skutočnosťou: "Jedz, nemôžem, ale je dostatočne veľká, aby mi ublížil, potom je nutné, aby sa ho zbaviť."

Po druhé, pre dravca je životne dôležité, aby sa na území. Pravidelne vyhýbali hraničným podniky, mačka neumožňuje zachytiť jeden meter ich "vlastný" krajinu, aj keď dosť jedlo v prítomnom okamihu. Niekedy nevychovanosť.Môžeme mačiek súvisiace s ochranou územia, majiteľ je úžasná: "Ja ju kŕmiť, starostlivosť o ňu, a to pochybná ženštín ma odháňanie z mojej vlastnej záhrade!". Ale nie je nič neobvyklé. Mačka sa veci mačacie zdravý rozum: "Dnes je plná jedla, ale to, čo sa stane zajtra?".

Tuhé územné súperenie - dôvod, prečo mačky nenávidia zmeny, ťažko nesú, a dokonca nahradiť výmenu bytového nábytku. Preto je agresívne správanie mačky útočiace hosťa, ktorý sa odvážil vziať ju "pohovka" - absolútna druh normu. Hospitality pre mačky - úplný nezmysel. Nadávať pitomitsy v takej chvíli človek zadá ju do konfrontácie a konfliktov len posilňuje. Ale ak budete konať ako mačka ukazujú fúzami vlastníka, ktorú hosť - "nie" nie je votrelec, a "míňajúc" agresie príde Koniec koncov, mačka pokojne reagovať na ich vlastného druhu, v prípade, že aby bolo jasné, že žiadny nárok na územie, a len vyhrievať na slnku.

Po tretie, mačka - osamelý dravec, ktorý sa často spoliehajú na vlastné sily. Jedná sa o veľmi dôležitý okamih, pretože si uvedomil, že neobvyklé mačacie správanie prestáva byť tajomná a nepochopiteľná. Tieto zvieratá sú vždy v strehu a vždy na pamäti, že podpora nemusí čakať: buď ja alebo ja. To je najsilnejší inštinkt, ktorý nedokázal vyhrať dokonca tisíce rokov evolúcie! Ale spolu s prirodzeným sklonom k ​​samote, mačka je lojálni k človeku a umožňuje mu oveľa viac, než by umožnila ďalšie mačku. Ethologists sa domnievajú, že vo väčšine prípadov, správanie domácich mačiek a ich vzťah k osobe, pridal na modeli "matka-dieťa". To znamená, mačka sa odkazuje na človeka ako matka a vezme úlohu mačiatka. Wayward zvieratá "vytiahne prikrývku," snaží dostať muža hrať úlohu mačiatko alebo mačka slave.

skúsenosť


Každodenné správanie psov a mačiek je úzko spätý s tým získané v priebehu celého životné skúsenosti. Fúzatý Prefíkaný, zvyknutý na to, že v dome bude veľa zvierat až do staroby pokúsiť sa urvat kus najchutnejšie a získať toľko pozornosti od ľudí. Mačka, rastie sám, zriedka chamtiví, prehĺta kusy mäsa, ako by sa snažil odniesť jej posledný.


Nepokojné mačacie správanie v danej situácii - je takmer vždy dôsledkom negatívnych skúseností získaných skôr. Takže pet, skúsený detský zvedavosť a celoživotné chová sa obozretne pri rokovaní s deťmi. Analýzu správanie domácich mačiek je dôležité mať na pamäti, že zviera má životnú batožinu ovplyvňujúce jeho rozhodnutie.



dedičnosť


V mnohých ohľadoch, v prírode, a preto je správanie určená dedičnosťou. To je zrejmé najmä pri porovnaní rôznych plemien mačiek: Siamese nemôže stať osamotene, barmská pacient s deťmi, Peržania ocenia súkromie. To znamená správanie mačiek rôznych plemien skupiny: Siamese neustále sledovať osobu a milujú sedieť so založenými rukami, barmská hravý s deťmi a sa nebojí, známosti, Peržania stúpať vyššie, ak cudzinci prichádzajú do domu. Ušľachtilých mačiek, väčšina z ktorého predkovia - street tramp, trochu svojhlavá a nezávislá, pretože tieto vlastnosti sú nevyhnutné pre prežitie bez podpory človeka.

útlom veku


Psychológia správanie mačiek vychádza nielen na inštinkt. Kitten už v mesiacoch veku má silný charakter, určuje jeho správanie: silná kiddy konať v blízkosti bradavky mlieka, zbabelí deti pripúšťajú viac aktívnych súrodenci. V budúcnosti správanie zriedka mení: keď dieťa položila tendenciu dominovať, dospelá mačka nebude krčiť.

výcvik



Niekedy podivné správanie mačka je vysvetliť banálne zlé správanie. Pôsobí ako výzvu inštinkty, môže mačka nám prinesie veľa problémov. Vychovávať mačku, je dôležité, aby boli v súlade a predvídať svoju činnosť v danej situácii. Nerozumné dnes hrať s mačkou pásom z habitu, ao týždeň neskôr, aby ju potrestal, pretože skočil na brucho a zovrel drápy v rovnakej zóne. Si všimol podivné mačky správanie, myslím, to, či ste vinný v tom, že dnes správal takto a nie iný?

A konečne,


Tricolor Vasilisa - mladý, priateľský a veľmi láskavý pitomitsy. Jej majiteľ odvolal k veterinárovi sa sťažnosti na nesprávne správanie mačky: "Keď idem spať, Vasilisa fit moje nohy a dosť hučí. Ale akonáhle som sa snaží dotknúť sa jej, že ma uhryzne a utečie. " Doktor navrhol, že takýto atypický agresie - dôsledok ochorenia, ale Vasilisa bol úplne zdravý. Zoopsychologists problém bol vyriešený. Ukázalo sa, že majiteľ, ísť do postele, stavia na krém na ruky. Mačka si neželá, aby jej kabát bol sfarbený.

Takéto príbehy v arzenálu zoopsychologists - tisíce a tisíce. Vo väčšine prípadov nie je ani potreba opraviť správanie mačiek: Riešenie tohto problému spočíva na povrchu, stačí dávať pozor na detaily. Je dôležité si uvedomiť, že mačka môže vnímať človeka, rovnako ako mačka, ktorá je, zhodnotiť naše akcie a naše kroky, pokiaľ ide o mačky a jedinou cestou. Aby sme pochopili situáciu, ktorú potrebujete prezentovať sami mačku, snaží sa dostať späť na svojom mieste a pozerať sa na svet očami, pretože zviera nie je schopný, a tým vstúpiť do úlohy padá na nás.


Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

Otázky vet Hlodavce Zdravie a starostlivosť Mačky Užitočné vedieť Papagáje Vtáctvo Ryby Psy Farma Škrečky Exotický Rôzne