Amatérska fotografie súťaž o voľnej prírode

Tento rok sa známy britský denník Daily Mail sa rozhodla usporiadať súťaž pre amatérske fotografie z voľnej prírody. Zúčastnilo sa jej viac ako 10.000 fotografov z celého kráľovstva. Najlepšie snímky boli publikované v časopise Weekend.

Amatérska fotografie súťaž o voľnej prírode

Foto: The Daily Mail`s Weekend

Táto súťaž dokázala, že amatérske fotografie je živý a zdravý medzi nadšencov voľne žijúcich živočíchov. Podľa organizátorov súťaže, nemali taký rozruch očakávať. Obrázky z účastníkov dostal až do konca súťaže.

Amatérska fotografie súťaž o voľnej prírode

"Cicavce", "Vtáky", "Hmyz", "ryby, plazy a obojživelníky" - hlavnej kategórii súťaže. Ďalšia kategória - pre mladých ľudí do 18 rokov. Hlavnými sudcovia boli slávni majstri svojho remesla, voľne žijúcich živočíchov fotografi Simon Stafford (Simon Stafford) a Gray Levett (Gray Levett).

Amatérska fotografie súťaž o voľnej prírode

- Vybrať najlepší z najlepších nebolo jednoduché - hovorí Simon Stafford - ale my sme sa snažili, aby tento ťažkú ​​voľbu. Aj keď, úprimne povedané, to všetko funguje skvele. Dokonca sme nemohli predpokladať, že medzi fotografických nadšencov voľne žijúcich živočíchov ako ozajstní profesionáli.

Amatérska fotografie súťaž o voľnej prírode

Celkovým víťazom, pričom prvé miesto v kategórii "cicavce" sa stal Philipp Peter, 48-ročný účtovník z Forest Hill, ktorý je juho-východnom Londýne. Jeho voda vole, lyubuyuschayasya svoj odraz vo vode, všetky vyhral.

Amatérska fotografie súťaž o voľnej prírode

- Robím fotografovanie už dvadsať rokov - hovorí Peter Philipp. - Skúšal som všetko, ale tie roky si uvedomil, že moja jediná láska je voľne žijúcich živočíchov. Zvlášť sa mi páči Najväčší strieľať zvieratá, ako napríklad tohto vodného hraboša.

Amatérska fotografie súťaž o voľnej prírode

Prvé miesto v kategórii "o vtákoch" vyhral David Shenk (David Schenck), 56-ročný Angličan z Suffolk (Suffolk). Jeho fotografie, maškarády v rákosí bitterns okamžite vyšiel na vrchole.

Amatérska fotografie súťaž o voľnej prírode

- Tento obrázok sa mi podarilo urobiť toto leto s fotoaparátom Canon EOS-1D Mark IV, - hovorí David. - Musel som tráviť veľa hodín čakania pred zachytiť ráme. Fotografovanie som sa naučil vďaka svojmu otcovi, ktorý mi vždy opatrená potrebným literatúre o fotografovanie a o prírode.



Amatérska fotografie súťaž o voľnej prírode

Druhé miesto v kategórii obsadil Winter Filip (Phil Winter), 69 ročný inžinier z Ringmera. East Sussex. Jeho práca "Owl na večeru."

Amatérska fotografie súťaž o voľnej prírode

Táto fotografia bola zhotovená Phil vo svojej vlastnej záhrade. - sova žije v mojej záhrade, tak som vyrábal špeciálny box a pripojiť ju na jednom zo stromov. Teraz môžem ľahko pozorovať jeho správanie - fotograf povedal.

Amatérska fotografie súťaž o voľnej prírode

Prvé miesto v kategórii "Hmyz" vyhral Martin Jones (Martin Jones), 54-ročný dôchodca fyzioterapeuta z Cheshire. Snímok bol zhotovený na ostrove Mull (Mull) vo svojej vlastnej záhrade.

Amatérska fotografie súťaž o voľnej prírode

- Začal som strieľať už v pomerne zrelom veku, a to vďaka svojej žene, ktorá mi dal svoj prvý fotoaparát - hovorí Martin Jones. - Bol som v zlom zdravotnom stave a lekári odporúčajú chodiť viac, to je moja žena a ja prišiel s aktivitou. Som veľmi vďačný jej za to.

Amatérska fotografie súťaž o voľnej prírode

V kategórii "ryby, plazy a obojživelníky" medaily bola Val Wright (Val Wright) od Peterhead, Aberdeenshire (Aberdeenshire). Jeho dielo "na večeru slimák". On začal fotografovanie asi pred piatimi rokmi a teraz sa berie najmenší tvormi na našej planéte.

Amatérska fotografie súťaž o voľnej prírode

Do kategórie "mladšie ako 18 rokov" Prvé miesto obsadil Alex Berryamen, 17-ročného študenta od Hampshire. On je tiež self-učil a bol filmovanie divokej zveri po dobu piatich rokov. Snaží sa odísť na povahe každý víkend a zlé počasie nie je prekážkou pre neho.

Amatérska fotografie súťaž o voľnej prírode

Každý z víťazov dostala darček Nikon 1 V2 kamery, objektívu a pamäťové karty. Jasný víťaz Philipp Peter získal ďalšie trojdňový výlet do Bavorska.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

Otázky vet Hlodavce Zdravie a starostlivosť Mačky Užitočné vedieť Papagáje Vtáctvo Ryby Psy Farma Škrečky Exotický Rôzne