Zvedaví lemury

Fotograf Simon Sbaragliya strávil niekoľko týždňov na Madagaskare, kde je hlavným predmetom jeho pozorovaní sa stal lemury. Ostrov nemá žiadne predátormi, ktoré predstavujú hrozbu pre tieto neobvyklé zvierat, takže lemury prakticky nič a žiadny strach ...

Zvedavé Madagaskare lemury

Miestne lemury sa správať ako chamtivý po sláve hviezdy, všetkých síl snaží dostať do objektívu!

Podľa slov Simon, aby sa v blízkosti lemurov to bolo jednoduché. Okrem toho zvieratá sami boli v kontakte s fotografa a spokojne pózovala pre objektív svojho fotoaparátu!

"Lemuri sú neuveriteľne zvedaví tvorovia, a sú vždy pripravení" chat "s ľuďmi. Zvieratá nemal strach z ľudí, pretože si zvykli na spoločnosti a vedia, že nepredstavujú žiadne nebezpečenstvo. Navyše, niektorí turisti sú spracované tak, aby jedlo lemurov, čo znamená, že zvieratá, aj keď človek nie je od nej utiecť, ale rúti sa na neho čo najrýchlejšie. Keď som sa im streľba, zhlukli okolo mňa, asi tucet týchto zvierat, a všetci chceli dostať do objektívu fotoaparátu! "- hovorí Simon.

Zvedavé Madagaskare lemury

Fotograf povedal, že v spoločnosti lemurov, strávil skoro celý deň. Ten človek išiel do foto lovu skoro ráno a vrátil sa neskoro v noci!



Zvedavé Madagaskare lemury

"Čas odlietaní. Bolo to veľmi zábavné sledovať lemurov a ich vyvádzanie. Niektoré obzvlášť statoční jednotlivci priblížil ku mne a s neskrývanou zvedavosťou skúmal foťák. Niektoré z nich pretiahol svoje malé nohy a jemne ho skúmal, pravidelne s pohľadom na kameru. Bolo zrejmé, že sa snaží prísť na to, čo robím, "- hovorí fotograf.

Zvedavé Madagaskare lemury

Simon nezanecháva fotoaparát má po dobu 15 rokov, ale okrem fotografovania muža tiež výskumné aktivity. V priebehu niekoľkých posledných rokov, Simon cestoval v rôznych krajinách po celom svete, je zaviesť do praxe svoje projekty.

Zvedavé Madagaskare lemury

"Veľká časť mojej práce v tak či onak spojené s ohrozenými druhmi. Pracoval som v Južnej Amerike, Európe a Ázii, "- povedal Simon v rozhovore s novinármi z DailyMail.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

Otázky vet Hlodavce Zdravie a starostlivosť Mačky Užitočné vedieť Papagáje Vtáctvo Ryby Psy Farma Škrečky Exotický Rôzne