Rodina idyla

Unavený medvedica ľahol k odpočinku na bielom snehu, zatiaľ čo jej rozkošný medvieďatá neviazanosť a tlačiť okolo nej, nie jej dáva chvíľku pokoja.

rodina idyla

Medvedica a tri mláďatá v Wapusk národného parku / Matthias Breiter

Na krásnych fotografiách zachytiť tri biele mláďatá, ktorí sa narodili len pred tromi mesiacmi. kozľatá živote je úplne závislá na svojej matke, ktorá má teraz pevný čas: starať sa o celé vrhu spočíva výhradne na nej.

Medvede sú stále veľmi malé a zraniteľné: vyžadujú neustálu pozornosť a ochranu. Dipper hodiny na šeku, skúmanie okolia a voňajúce vzduch. Okrem toho matky deťom pocit bezpečia, takže sa ku všetkým druhom neplechu.

rodina idyla

Tieto pozitívne Snímky boli urobené fotografom naturalistická Breyterom Matthias (Matthias Breiter) v Národnom parku Wapusk Národného parku (NP) Wapusk blízkosti provincie Manitoba, Kanada. - Mal som veľké šťastie - hovorí fotograf - bol som schopný pristupovať mláďatá v pomerne malej vzdialenosti a získať skvelé snímky.

- Dojemný vzťah medzi bieleho medveďa a jej deti nemohli opustiť mi ľahostajné, len som musel zachytiť. Nestáva sa každý deň, vidíte - rozplýva Matthias.



48-ročný fotograf z Kenora, Ontario, pripravil cestu. - Park Wapusk National Park - jediné miesto, kde sa môžete odfotiť ľadových medveďov. Všetci fotografi dychtiví, aby sem prišiel, ale nie všetky z nich sú šťastie, pretože som mal šťastie. To je vzácne stretnúť medveďa s potomkami, a ešte vzácnejšie - priblížiť sa k nemu v takej malej vzdialenosti.

rodina idyla

- Bear matka bola veľmi láskavý a jemný. Neustále olizovať každého z mláďat, nech preliezť, a tie zasa nedal svoj pokoj so svojimi hrami a žarty.

- Je to úžasné, nesú celú tú dobu ticho ležať v snehu a nemal zasahovať do svojich hier a hádky. Vedela, že som bol blízko, ale nevenoval žiadnu pozornosť, alebo aspoň predstieral, že ma nevšimol. Avšak, mláďatá sa nesmie vzdialiť od viac ako niekoľko stôp.

Podľa fotografa, ktorý je tiež biológ, študovať ľadové medvede, to sú niektoré z najlepších obrazov ľadového medveďa, ktorý by mohol niekedy robiť.

rodina idyla

Národný park Wapusk je jedným z najviac vzdialených a divokých častiach Kanady. Tento park bol založený v roku 1996 a nachádza sa 45 km južne od Churchill (Manitoba) na pobreží Hudsonovho zálivu. A to je pozoruhodné, jej názov - Wapusk - preklad z jazyka Cree (Algonquian skupina jazyková skupina, ktorá je bežná v Kanade) znamená "ľadový medveď". To nie je prekvapujúce, pretože hlavné a početné obyvatelia parku sú ľadové medvede.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

Otázky vet Hlodavce Zdravie a starostlivosť Mačky Užitočné vedieť Papagáje Vtáctvo Ryby Psy Farma Škrečky Exotický Rôzne