Bankovanie uši: pre a proti

Ak ste hrdým majiteľom čistokrvného psa, budete mať vždy prijať rad dôležitých rozhodnutí, týkajúce sa vášho domáceho maznáčika. Jedným z najčastejších problémov, s ktorými sa stretávajú majitelia čistokrvných šteniat - A bankovanie uši.

stále viac a viac majiteľov zaujíma o uskutočniteľnosti takéhoto postupu v modernom svete. V niektorých krajinách, to prišlo ešte pred zákazom prevádzky.

Hlavným argumentom odporcov bankovanie ucho je týranie zvieraťa. Nenájdu v tomto rituáli žiadny lekársky, fyziologický alebo kozmetické použitie, na druhej strane, zbytočné a "znetvořující" pes postup obřízkové uši a zviazaním uši, ktorá je nutná po operácii, mnohými považovaný za neoprávnenú a neodpustiteľný týranie.

Stúpenci reliéfu, podľa poradia, sa domnievajú, že táto operácia znižuje riziko ušných infekcií a poranenia uší. Tvrdí, že bankovanie uši eticky nijako nelíši od kastrácia, sterilizácia alebo strihanie pazúrikov.

Pravdou je, že ušné infekcie u psov sú rovnako ovplyvnené všetkých plemien, bez ohľadu na to, či sa vyskytli uši, alebo nie. Neexistuje žiadny lekársky dôvod pre procedúru bankovanie uši. Z tohto dôvodu odporúčame majitelia čistokrvných šteniat myslieť s dostatočným predstihom pred vykonaním také dôležité rozhodnutie, pretože sa môže stať, že nechcete dostať k výsledkom, ktoré sú vyhľadávané aj po operácii. To sa vzťahuje na prípady, keď po operácii uši a nemôže vstať rovno, ako by mali byť.

Prečo orezanie uši stáť rovno?

K tomu môže dôjsť z mnohých dôvodov, napríklad:

  • ITE chrupavky príliš tenké a nemôže vydržať váhu ucha
  • Odstráni príliš veľa uší
  • Uši sú nastavené príliš nízko na hlave psa
  • jaziev na okraji ucha

Here'sa veterinár rozhovor s jedným z hostiteľov:

OTÁZKA: Mám dogu, 10 HIM mesiacov. Uši nemôže stať vzpriamene. Ako sa robí tak, že trčali, ako by mal?



ODPOVEĎ: Obávam sa, že ťa sklamem, ale to nemôže byť vykonané s ničím iným ako sa vystaviť šteňa ďalší veľmi ťažký a starostlivý operáciu. V tomto veku, ak je uši stál rovno až po operácii, ale ani vstať, bez ohľadu na to, čo robíte. A nepomôže žiadne jedlo bohaté na vápnik, bez masáž alebo akupunktúra alebo proteínových doplnkov. Nie ste prvý majiteľ, ktorý sa ku mne obrátil s týmto problémom. Bohužiaľ, nemôžem si pomôcť.

Žiadne zvýšeným obsahom vápnika doplnky stravy nepomáhajú rast chrupavky. Naopak neopodstatnené zavedenie dodatočného vápenatého v kombinácii s diétou fosforu a vitamínu D môže zabrániť rozvoju a rast šteniat.

Nepochybne, šteňa by mali jesť len vysoko kvalitné, vyvážené krmivo, ale nie napchať to s rôznymi prísadami. A to aj v prípade, že šteňa zuby vypadnú, tento proces nemá nič spoločné so silou svojho ucha chrupavky.

Bankovanie uši u veterinára

"Prvý ročník veterinárnej praxi, mal som malú, ale veľmi preplnené veterinárnu kliniku s veľkým počtom lekárov v jednej z najživších predmestí Moskvy. Táto klinika je otvorená veterinárny lekár, ktorý sa špecializuje na rezanie uši a každý deň som musel mať veľa psov sa pripraviť na operáciu alebo post-chirurgické obväzy.

Ako nováčik, bol som fascinovaný sledoval celý postup, ktorý pozostával z dôkladného vyšetrenia psa, hovoriť s majiteľom, ktorý vysvetlil, ako chce vyzerať uši pet anestézie, sám chirurgia, pooperačné obväz a pozorovanie zvierat v období rekonvalescencie.

Pomáhal som sa obliekať tie mláďat, ktoré majú jednu alebo obe uši po operácii nemohla stáť vzpriamene. Tiež som pomáhal pri čistení a ošetrovaní zárezov, ktoré sú prenikli infekciou, a počul mnoho majiteľov zmätený žiadal lekára, čo sa stalo a prečo sa ich zvieratá uši neobstojí rovno.

Sledoval postup a úľavu pre podráždenú, frustrovaní hostitelia, ktorých cena-víťazný pes nikdy nebude môcť pozerať "správne"Zaplatil som najväčšiu pozornosť na samotné psov. cítil som bolesť svedomia, čo predstavuje, že pes môže cítiť, ktorý podrobí hostiteľa takejto operácie" - hovorí veterinár O.Nabutov.

Ak chcete zastaviť alebo nie - sa rozhodnúť

Nezabudnite, že ste vlastníkom zvieraťa, a preto plnú zodpovednosť za rozhodnutia, ktoré sa majú prijať. Preto starostlivo pred rozhodnutím o operácii zvážiť výhody a nevýhody.

Musíte sa rozhodnúť pre seba, váš pes potrebuje operáciu, alebo nie.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno

Otázky vet Hlodavce Zdravie a starostlivosť Mačky Užitočné vedieť Papagáje Vtáctvo Ryby Psy Farma Škrečky Exotický Rôzne